Історія закладу

Районний центр Мостиська – одне з найдавніших міст українського Прикарпаття. Назва від слова “мости”, які досі є з усіх чотирьох сторін міста. Перша письмова згадка відноситься до 1244 року. В Галицько-Волинському літописі говориться, що на річці Січниці (давня назва Січної) поблизу Мостищ (тодішня назва Мостиськ) відбувся бій між військами князів Данила Галицького і Ростислава Михайловича.

Виникнувши на давньому важливому шляху із Західної Європи на Русь, у середні віки місто було значним торговельним і ремісничим центром на західноукраїнських землях.

1404 року Мостиськам було надано магдебурзьке право. Як кожне місто, що користувалося магдебурзьким правом, Мостиська мали ратушу, ринок, оборонні мури і вали, сліди яких є ще нині у північно-східній частині.

Значного розвитку набула охорона здоров’я. В серпні 1944 року відновила свою роботу райлікарня, яка тепер налічувала 100 ліжок. У місті працювала поліклініка, дитяча і жіноча консультації, санітарно-епідеміологічна станція, аптека, фельдшерсько-акушерський пункт. Лікарня мала 12 кабінетів, працювало в них 20 кваліфікованих лікарів і понад 50 медпрацівників з середньою освітою. Медсестра хірургічного відділення райлікарні Н. П. Зьобер нагороджена у 1966 році орденом «Знак Пошани».

На даний час у Мостиській КЦРЛ загальний персонал лікарні налічує 426 працівників, з них 73 лікарі.
У районній лікарні працює 8 відділень: терапевтичне, неврологічне, дитяче, інфекційне, хірургічне, акушер-гінекологічне, реанімаційне і приймальне. В них налічується 155 ліжок.

В даний час колектив районної лікарні активно включився в реалізацію медичної реформи. У всіх підрозділах нашого закладу відбувається постійний пошук оптимальних варіантів зміцнення матеріальної бази лікування хворих, підвищення професійного рівня медичних працівників, ефективного використання фінансових ресурсів.

Серйозною проблемою стало питання забезпечення медобладнанням стаціонарних відділень, що призводить до неспроможності медичних працівників надавати в повному обсязі медичну допомогу населенню району, яке складає приблизно 56 тис.чоловік.