Проведення урядової програми « Доступні ліки »в Мостиському районі

Реалізація урядової реформи щодо відшкодування лікарських препаратів для лікування найбільш поширених захворювань розглядалася на оперативній нараді, яка відбулася за участю адміністрації Мостиської КЦРЛ, керівників районного і місцевих ПМСД, представників громадськості.

З доповіддю виступив головний лікар рай лікарні Б.Пелиньо, який проінформував учасників наради про те, що за 2018 рік було виписано рецептів на відшкодування вартості лікарських засобів в кількості 13 709, з них відшкодовано 13 307 рецептів на суму 866 659,33 грн. Кількість осіб, які отримали лікарські засоби склала 10 041.Також зазначив, що постійно зростає кількість виписаних рецептів для потребуючих, зокрема, станом на 01.02.2019р. КЗМРР РЦ ПМСД – 64 ( на обліку перебуває 302 людини ), ЦПМСД Мостиської міськради – 35 ( на обліку 249 людей ), ЦПМСД Судововишнянської міськради – 15 ( на обліку 107 людей ), АЗПСМ с. Шегині- 70 рецептів ( на обліку 279людей ). Всі наведені цифри характеризують проведену в цьому напрямку роботу з початку 2019 року.

Б.Пелиньо ознайомив присутніх також з тим, що з 261 найменування ліків 59 – повністю безкоштовні, а за решту встановлена незначна доплата. Відзначено, що асортимент доступних ліків постійно розширюється: якщо на старті зазначеної програми він включав 153 лікарських препарати, то тепер – 261.

Доповідач детально зупинився на характеристиці окремих груп медикаментів. Так, у складі препаратів для астматиків: беклометазон, будесонід або сальбутамол. Ліки проти серцево-судинних захворювань можуть містити аміодарон, карведилол, лозартан. А для діабетиків – метформін, гліклазид, глібенкламід. Це означає, що лікар виписує не конкретний препарат, а діючу речовину, тому хворий сам обирає в аптеці той препарат, який містить ключовий компонент. Рецепт дійсний протягом 30-ти днів, без нього пацієнту доведеться сплатити повну вартість лікарського препарату.

З доповіді стало відомо, що з квітня ц.р. ліки видаватимуть за новими правилами: буде введено електронні рецепти, коли лікар виписуватиме хворому ліки в електронній систем. Це дасть змогу в аптеці перевірити, чи справжній рецепт у людини. Коли запрацює ця нова система, ліки можна буде отримати в будь-якому населеному пункті, де є відповідна аптека, без привязки до місця проживання хворого.

Присутня на нараді директор центру соціального обслуговування, в якому на обліку перебуває понад 250 осіб, підкреслила, що очолюваний нею центр бере активну участь в обслуговуванні своїх підопічних за вказаною вище урядовою програмою, зупинившись на деяких невирішених питаннях.

В роботі наради взяв участь і виступив голова Мостиської райдержадміністрації С.Буняк. Він наголосив, що реалізація програми «Доступні ліки» вимагає підвищеного піклування і поваги до пацієнтів, за підсумками наради голова РДА дасть конкретні доручення щодо пришвидшення реформи охорони здоровя в районі, зокрема, в частині програми « Доступні ліки».

Підготував провізор Мостиської КЦРЛ

Гик О.М.